Projekt ogrodu naturalistycznego i ..zabawy ze SketchUp'emPrzedstawiam Wam projekt ogrodu naturalistycznego wykonany dla klientów z Biskupca. Wyjściowe zapotrzebowanie na ogród obligowało do zastosowania stylu swobodnego (jak większość ogrodów, które projektuję).


 Jednym z zadań jakie dostałam było zaprojektowanie lasku brzozowego. Doskonałym uzupełnieniem pośród brzozy brodawkowatej okazały się ozdobne trawy, dzikie kwiaty oraz paprotki, które do tej pory były bardzo rzadko przeze mnie stosowane w ogrodach. Sytuacja szybko się zmieniła, przekonałam się do paproci i dziś bardzo chętnie je stosuję zwłaszcza w ogrodach leśnych. Paprocie doskonale sprawdzają się w uprawie w naszych ogrodach - są przede wszystkim odporne na mrozy oraz świetnie rosną w głębokim cieniu.
W ogrodzie dobrałam obok siebie Długosza królewskiego, Paprotkę zwyczajną oraz Cienistkę Roberta i Języcznika zwyczajnego.

Poniżej przedstawiam efekty mojej pracy wykonane oczywiście w programie SketchUp, z którym staram się zaprzyjaźnić ;)

black&white:

colors:
green:

black:efekt finalny:

a tak wygląda wyżej wspomniany lasek brzozowy oraz tabelaryczne zestawienie roślinności użytej w projekcie wg kolorystyki :
oraz koncepcja i projekt końcowy z doborem roślinności:


 jw


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz